Minecraft İksir Yapımı, İksir Nasıl Yapılır? (2021)

1
1304

Minecraft’ta iksir içtiğinizde karakteriniz olağan üstü güçlere sahip olmaktadır. Peki bu iksirler nasıl yapılıyor? Bu yazımızda iksir yapımını detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız. Gelin hep birlikte minecraft oyununda iksir yapımını inceleyelim. İşte minecraft iksir yapımı;


İksir Yapımı İçin Gerekli Eşyalar

Simya Standı

İlk olarak kendinize bir simya standı yapmalısınız. Bunu yapmak için 3 adet kırıktaş ve bir adet blaze çubuğu bulmanız gerekiyor. Üç taşı en alta yan yana koyun ve blaze çubuğunu ortanın ortasına yerleştirin.


Kazan

Kazan yapmak için demir bulmanız gerekmektedir. Eğer elinizde hali hazırda demir varsa ortadan üst ve en orta boş kalacak şekilde her yeri demirle doldurun.


Cam Şişe

Cam şişeyi yapmak için cam gereklidir. Camı kumları ısıtarak elde edebilirsiniz. Camları elde ettikten sonra şişe şeklinde camları koyarak cam şişenizi oluşturun. Cam şişeden biraz fazla yapabilirsiniz. Ne kadar kullanacağınıza bağlı olarak bu sayı değişiklik gösterebilir.


İksir Yapmak İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?

İksirleri yapmak için bazı malzemeler gereklidir. Hangi iksiri yapmak istediğinize göre değişir fakat ana malzemeler şöyledir; Blaze tozu, ghost gözyaşı, parlayan karpuz, magma kremi, örümcek gözü, şeker, mayalı örümcek gözü, ışıktaşı tozu, barut, kızıltaş.


İksir Malzemelerini Nerede Bulurum?

İksirlerin malzemelerini elde etmek için kendinize obsidyen yapın. Obsidyen yapmak için yerin altına inerek kovanıza lav doldurun. Lavı doldurduktan sonra suya boşaltın. Daha sonra elmas kazma ile obsidyenleri kırarak nether’a ulaşın. Çoğu iksir eşyası netherda bolca bulunmaktadır.

Bütün eşyaları bulduktan sonra geldik iksir yapımına. İlk olarak üç şişeyi alt alta koyun. Şişelere su koymayı unutmayın. Daha sonra iksir yapımında kullanacağınız malzemeyi en üste koyun ve oluşmasını bekleyin. Tepkime gerçekleştirdikten sonra iksiriniz hazır hale gelecektir.

İnfoburda.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here