Minecraft oyununda büyüler sizin daha güçlü olmanızı sağlar. Büyüler sayesinde eşyalarınızı güçlendirerek daha çok verim sağlayabilirsiniz. Örneğin bir kılıcınıza keskinlik basarsanız daha çok vuracak, kazmanıza verimlilik basarsanız daha hızlı kazmaya başlayacaksınız. Aynı şekilde zırhlarınıza koruma verirseniz daha az hasar alacaksınız. Bu büyüleri eşyalarınıza basabilmek için bir yapı yapmanız gerekiyor. Bunun en başında ise büyü masası geliyor. Biz sizlere bugün büyü masasının nasıl yapılacağını göstereceğiz. İşte minecraft büyü masası yapımı;


Minecraft Büyü Masası Yapımı

Büyü masasını oluşturmak için ilk olarak bir adet kitap elde etmeniz gerekmektedir. Kitabı nasıl elde edeceğinizi bilmiyorsanız Minecraft Kitap Nasıl Yapılır? makalemize göz atabilirsiniz. Kitabınızı aldıktan sonra size gerekli olan malzemeler obsidyen ve elmas olacaktır.


Minecraft Elmas Nasıl Bulunur?

Bulması gerçekten zor olan elmasları yer altına inerek mağaralarda arayarak bulabilirsiniz. Başka türlü elmas bulmanın yolu yoktur. Elmas bulmanın en kolay yolu ise katman kayasına kadar inmek olacaktır.


Minecraft Obsidyen Taşı Nasıl Bulunur?

Obsidyen taşını bulmak o kadar da zor değildir. Mağaralarda bulunan lavlara kovanızda taşıdığınız suyu dökerek obsidyen taşı elde edebilirsiniz. Tabi obsidyen taşını elinize almak için elmas kazmayla kırmanız şarttır. Demir veya taş kazmayla obsidyen kırarsanız elinize hiçbir şey gelmez.


Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Gerekli olan tüm eşyaları bulduğumuza göre büyü masasının yapımına geçebiliriz. Büyü masasının yapımında lazım olan eşyaları aşağıdaki resimdeki gibi yerleştirirseniz başarılı bir şekilde büyü masanızı elde edeceksiniz.


Minecraft Büyü Nasıl Basılır?

Büyü masasını başarılı bir şekilde yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey kitaplıklarınızı doğru şekilde yerleştirerek büyü basmak olacaktır. Minecraft’ta büyünün nasıl basıldığını öğrenmek istiyorsanız Minecraft Büyü Nasıl Basılır? içeriğimize giderek bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here