da 5 bloods konusu

Da 5 Bloods Konusu

Netflix‘ in yeni orijinal filmlerinden biri olan Da 5 Bloods‘ un konusu nedir? Bu yazımızda sizlere bu filmin konusu, oyuncuları, incelemesi, fragmanı gibi sorularınızın cevabını derledik. Peki ya Da 5 Bloods filminin konusu nedir?


Da 5 Bloods Hakkında

Netflix‘ in yeni orijinal filmlerinden olan Da 5 Bloods 12 Haziranda gösterime girmiştir. Filmin süresi 2 saat 34 dakikadır. Yönetmenliğini efsane yönetmenlerden biri olan Spike Lee‘ nin üstlendiği filmi tanımlamak için kullanılabilecek en doğru kelime öfkedir. İlk büyük çıkışını yaptığı film olan Doğruyu Seç – Do the Right Thing’den, iki yıl önce kendisine Cannes Film Festivali’nde verilen Jüri Büyük Ödülü’nü getiren Karanlıkla Karşı Karşıya – BlacKkKlansman’e kadar, siyahilerin maruz kaldığı haksızlıklara karşı duyduğu öfke Lee’nin sinemasının altında yatan unsurdur. Senaryosunu Kevin Willmott, Danny Bilson, Spike Lee ve Paul De Meo kaleme almıştır. Macera, dram ve savaş kategorisinde yer alan yapım bir Amerikan yapımı olarak Netflix’ te yerini almıştır. Başrollerinde Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters gibi isimler yer almaktadır.

Filmin açılışını efsanevi boksör olan Muhammed Ali’nin Vietnam Savaşı’na katılmayı reddetme nedenlerini açıkladığı tarihi konuşmasıyla yapılıyor. Neil Armstrong ve arkadaşlarının Ay’a ayak basmak üzere yaptıkları yolculuktan, Vietnam Savaşı’ndan, siyahi mücadelisinin simgesi olan isimlerin konuşmalarını ve tüm bu gördüklerimizi ABD’nin savaşa ve siyahilere yönelik politikalarını düşünmeye iten başka görüntülerden oluşan bir seri takip etmektedir.

da 5 bloods hakkında


Da 5 Bloods Konusu

Da 5 Bloods Dört Afro-Amerikan Vietnam gazisinin savaştan yıllar sonra yeniden bu ülkeye dönmelerini konu alıyor. Bu dönüşün iki sebebi var. İlki savaş esnasında sakladıkları altınları bulup hayatlarının geri kalanını daha iyi bir şekilde yaşamak ve savaşta kaybettikleri arkadaşlarının naaşını ülkelerine götürmek.

da 5 bloods


Da 5 Bloods Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

Delroy Lindo – Paul

Jonathan Majors – David

Clarke Peters – Otis

Norm Lewis – Eddie

Jean Reno – Desroche

Paul Walter Hauser – Simon

Ngo Thanh Van – Hanoi Hannah

İsiah Whitlock Jr. – Melvin


Dizi Fragmanı

Da 5 Bloods filminin konusunu ve oyuncularını ve fragmanını yazdığımız içeriğin sonuna geldik. Aşağıdan sizin için önerdiğimiz diğer içeriklere ulaşabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Enola Holmes Filmi Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey!

İnfoburda.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here