Cs Go Rank Sistemi Nasıl İşliyor!

3
631

Cs Go Rank Sistemi Nasıl İşliyor?

Dünya’nın en çok oynan oyunlarından bir tanesi olan Counter Strike Global Offensive, belirli bir rank yani rütbe sistemine sahiptir. Oyuncuların her birinin bir rankı bulunmaktadır. Cs go rekabetçi maçı oynayan kişilerin tek bir amacı bulunmaktadır o da bir üst rütbeye çıkmak. Peki ya bu rank sistemi cs go da nasıl işliyor. İşte cs go rank sistemi hakkında ayrıntılı bilgiler. Cs go rütbeler hakkında fazla bilgi için Cs Go Rütbeler (Rank Sistemi) adlı yazımıza göz atabilirsiniz.


Cs Go Rütbe Atlama

Cs go da rütbe atlamak aslında çok da zor değildir. Yapmanız gereken tek şey kendi rütbenizde olan kişilerle oyuna katılın ve onlardan fazla kişi vurun. Oyun sonunda genel puanınız takım arkadaşlarınızdan yüksekse en fazla 3 maçta sizi rank atıcak. Eğer atmıyorsa sizden daha düşük rütbede ki insanlarla oyuna girmişsiniz demektir.


Cs Go da Nasıl Rank Atar?

Öncelikle standart ve genele vurarak 3 maç kazanırsanız rank atması gerekmektedir. Fakat bu durumu farklı kılan bir durum da söz konusu. Maç sonu genel puanınız kesinlikle yüksek olmalıdır. Eğer puanınız düşükse 10 maç kazansanız da rank atmayabilir.


Rakiple Rütbeniz Aynı Olmalı

Yendiğiniz rakip eğer sizden düşük bir rütbedeyse sizi rank atması çok ama çok zordur. Rakibinizin üst seviye gelmesini sağlamak içinse, sizden yüksekte olan ranklarla rekabetçi oynamanız gerekmektedir.


Hızlı Rank Atlama Yolu

Sizden yüksek ranklarla oyuna girip, iyi oynayıp maçı kazandırırsanız sizi en fazla 3 maçta rütbe atlatacaktır. Elbette yüksek ranklarda oynamanız sizin için zor olacaktır fakat maçı taşımanız takdirde direk oyun bunu algılayacak ve sizi bir üst rütbeye atacaktır.


Puan ve Edo Kazanın

Oyunda bir diğer kriter ise edo kazanmanız. Edo kazanmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Round’un ilk rakibini siz vurursanız edo kazanırsınız. Sizin kurduğunuz bomba sayesinde o eli kazanırsanız yine edo kazanırsınız. Elbette bir diğer seçenek ise her round arkadaşlarınızdan fazla rakip vurun. Böylelikle edo ve puanınız yükselecek, bir üst rütbeye çıkma yolunda bir adım daha ilerlemiş olacaksınız.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here